Spotkanie z Prezydentem Wrocławia Jackiem Sutrykiem na UEW

31 marca 2022 roku w sali W4 Biblioteki Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu odbyło się spotkanie z Prezydentem Wrocławia Jackiem Sutrykiem dedykowane członkom Zachodniej Izby Gospodarczej  Pracodawcy i Przedsiębiorcy.

Członkami ZIG są między innymi Uniwersytet Ekonomiczny, Politechnika Wrocławska, Wyższa Szkoła Bankowa i Wyższa Szkoła Handlowa  dlatego na UEW zjawili się oddelegowani członkowie tych uczelni.

Na spotkaniu poruszono najważniejsze obecnie kwestie:

Najważniejsze kierunkowe działania miasta rozwijające siłę gospodarczą aglomeracji, np. planowanie przestrzeni;

Uchodźcy z Ukrainy. Jakie jest strategiczne podejście miasta do uchodźców? Jakiego zaangażowania miasto oczekuje od przedsiębiorców? Jak miasto zamierza pomagać inicjatywom społecznym w tym zakresie?

Promocja współpracy biznesu i nauki;

Ekologia  ustalenie 2-3 liczników śledzących tendencje proekologiczne;

Jaka jest strategia miasta w kwestii kreowania podatków dla przedsiębiorców?

Podczas spotkania zadeklarowano chęć pomocy dla uchodźców z Ukrainy. Rozmawiano również o roli miasta we współpracy promocji biznesu i nauki, powołaniu funduszu/fundacji. W skład donatorów miałyby wejść trzy grupy: biznes, uczelnie i Prezydent. Budżet początkowy, zgodnie z propozycją, wyniósłby 0,6 mln zł. Beneficjentami zostaliby studenci i doktoranci uczelni wrocławskich.

sutryk_1

sutryk_2