Centra Dokumentacji Europejskiej - relacja z seminarium szkoleniowego w Brukseli

W dniach 16-17 listopada 2022 r. w Brukseli odbyło się seminarium szkoleniowe dla Centrów Dokumentacji Europejskiej (eng. European Documentation Centres).

W wydarzeniu organizowanym przez Komisję Europejską udział wzięło aż 185 przedstawicielstw Centrów Dokumentacji Europejskiej (CDE) z całej Unii Europejskiej. Centrum Dokumentacji Europejskiej UEW reprezentowała Kinga Żmigrodzka-Ryszczyk, Pełnomocniczka ds. Kontaktów z Przedstawicielstwem Regionalnym Komisji Europejskiej.

Seminarium CDE 2022

Źródło: edcstrainingseminar.eu.

Program seminarium CDE skupiał się na zaangażowaniu społeczności akademickiej w debatę na temat przyszłości Unii Europejskiej, szkoleniu w zakresie baz danych UE i możliwościom zaawansowanego wyszukiwania informacji w Open Data Portal, EUR-LEX oraz Legislative Observatory, a także na warsztatach na temat roli CDE.

Seminarium CDE

Źródło: edcstrainingseminar.eu.

CDE na UEW istnieje od 2011 i jest jednym z kilkunastu ośrodków działających w bibliotekach uniwersyteckich lub innych instytucjach naukowych największych miast w Polsce tworzących polską sieć CDE. Jednostki CDE udostępniają strony instytucji, bazy danych i serwisów UE przedstawicielkom i przedstawicielom wszystkich środowisk zainteresowanych tematyką unijną. Centrum Dokumentacji Europejskiej UEW mieści się w strukturze Oddziału Informacji Naukowej.

Autorka: kk.