Nauka i wsparcie badań: premiera drugiego odcinka „Śniadania z nauką”

Zapraszamy na kolejne „Śniadanie z nauką”. Drugi odcinek serii traktuje o wsparciu, jakie można uzyskać w trakcie pracy naukowej.

„Śniadanie z nauką” to cykl merytorycznych spotkań w kameralnej atmosferze. Podczas nich naukowcy, badacze i pracownicy Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu pochylają się nad wybranymi zagadnieniami związanymi z pracą naszej Uczelni. Wszystkie śniadania odbywają się w przestrzeni InQUBE – Uniwersyteckiego Inkubatora Przedsiębiorczości.

W nowym odcinku serii goście prof. dr hab. Ewy Stańczyk-Hugiet, Prorektor ds. Badań i Kadry Akademickiej przybliżają tematy związane ze wsparciem warsztatu naukowca. Agnieszka Dramińska i dr Dawid Kościewicz z Biblioteki UEW oraz Joanna Marcinkowska z Centrum Obsługi Badań Naukowych poszukiwali odpowiedzi m.in. na następujące zagadnienia:
    • Jak zdobywać środki na badania i rozwój?
    • Jak skutecznie starać się o publikację artykułów w periodykach naukowych?
    • Gdzie szukać inspiracji do pracy naukowej?
    • Na jakie wsparcie mogą liczyć pracownicy Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu?
Zachęcamy również do obejrzenia pierwszego odcinka serii oraz śledzenia kanału UEW na platformie YouTube.

Autor: s