Skipper – start nowego projektu międzynarodowego na UEW

Z przyjemnością informujemy o pozyskaniu przez pracowników i współpracowników Sekcji Obsługi Projektów Rozwojowych środków z Programu Erasmus+ na realizację kolejnego projektu partnerstwa strategicznego.

Projekt Skipper (Skills Portfolio of Personal Development) będzie realizowany od grudnia 2022 r. do marca 2025 r. w partnerstwie z Uniwersytetem Pannonia (Węgry, Lider projektu), Uniwersytetem w Lublanie oraz firmami szkoleniowymi z Niderlandów i z Węgier. Całkowity budżet projektu to 400 tys. €, z czego Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu otrzyma ok. 75 tys. €.

Celem projektu jest stworzenie Portfela Umiejętności Rozwoju Osobistego (SKIPPER) dla studentów, który zawierać będzie ich osiągnięcia w czasie studiów, uwzględniając zarówno rozwój programowy, jak i ponadprogramowy. W ramach projektu planowane są szeroko zakrojone badania pierwotne i wtórne w obszarze pożądanych obecnie przez pracodawców kompetencji, a następnie wypracowanie założonych rezultatów i przetestowanie ich w grupach docelowych.

Więcej informacji już wkrótce na stronie internetowej SOPR.

Autorka: dr hab. inż. Dorota Kwiatkowska-Ciotucha, prof. UEW; red. s