Współpraca z biznesem: podpisanie umowy z kancelarią TIAS

8 grudnia 2022 r. nasza Uczelnia podpisała umowę z kancelarią TIAS. Projekt jest realizowany w ramach współpracy z partnerami biznesowymi.

Różnice pomiędzy kulturami to jedno z kluczowych wyzwań w nowoczesnym biznesie i consultingu. Umowa podpisana z firmą TIAS (There Is Always a Solution) zakłada współpracę w zakresie wymiany doświadczeń związanych z pracą w środowisku międzykulturowym. Projekt będzie realizowany przez ekspertów TIAS w kooperacji ze studentami i studentkami UEW (m.in. kierunku Międzynarodowe Stosunki Gospodarcze).

Umowa została podpisana przez JM Rektora prof. dra hab. Andrzeja Kaletę i prezesa TIAS Pana Dariusza Obrockiego. W podpisywaniu umowy wzięły udział także Ałła Witwicka-Dudek, dyrektor Centrum Współpracy z Biznesem UEW oraz Anna Czyż, Brand Manager marki TIAS .

Podpisana umowa daje naszym studentom możliwość poszerzania wiedzy i szlifowania umiejętności pod okiem doświadczonych praktyków reprezentujących Polskę na arenie międzynarodowej. Firma TIAS posiada bogate doświadczenie w tym obszarze, regularnie uczestnicząc w międzynarodowych forach biznesowych. Ostatnim takim eventem była niedawna misja gospodarcza w Seulu, którą wieńczyło Polsko-Koreańskie Forum Biznesowe. Przedstawiciele TIAS w trakcie Forum wygłosili prelekcję nt. polskiego prawa podatkowego.

Podpisana umowa jest również doskonałym przykładem transferu wiedzy pomiędzy kolejnymi pokoleniami osób związanych z Uniwersytetem Ekonomicznym we Wrocławiu. Dariusz Obrocki, prezes firmy TIAS, ukończył studia właśnie na naszej Uczelni. Fakt, iż nasi studenci zyskali kolejną możliwość rozwijania praktycznych kompetencji, niezwykle cieszy całą społeczność UEW.

red. s