Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu patronuje zawodom Náboj Junior

naboj 202225 listopada 2022 r. odbędą się międzynarodowe zawody matematyczno-fizyczne Náboj Junior. Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu po raz trzeci bierze udział w tym wydarzeniu.

Już w ten piątek 27 czteroosobowych drużyn z Dolnego Śląska sprawdzi się w zmaganiach Náboj Junior. Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu patronuje wydarzeniu, realizując założenia Trzeciej Misji Uczelni – działań skierowanych do młodzieży i przyszłych studentów naszego Uniwersytetu. Turniej startuje punktualnie o 10:00.

W zawodach Náboj Junior wezmą udział reprezentanci szkół podstawowych. Zadania są dostosowane do poziomu klas VII i VIII. Najlepsze drużyny z każdego miasta otrzymają nagrody i pamiątkowe dyplomy. W poprzedniej edycji Náboju JM Rektor prof. dr hab. Andrzej Kaleta wręczył wyróżnienia dla zespołów z wrocławskich SP nr 3, SP nr 9 i SP nr 50.

Zawody Náboj Junior wyróżnia dynamiczna formuła. Trzeba działać z prędkością pocisku! Drużyny mają tylko 120 minut na rozwiązanie jak największej liczby zadań wymagających inwencji i pomysłowości. Rywalizacja przebiega w czasie rzeczywistym: uczestnicy mogą śledzić postępy konkurentów, a zadania wydawane są na bieżąco. Młodzi wrocławianie zmierzą się z zespołami nie tylko z Polski, ale też z Belgii, Chorwacji, Czech, Francji, Hiszpanii, Holandii i Słowacji. Pełna lista zarejestrowanych drużyn jest dostępna w serwisie organizatora turnieju.

red. s