Zaproszenie na Święto Nauki we Wrocławiu

Kolegium Rektorów Uczelni Wrocławia i Opola zaprasza na Święto Nauki 2022.

Święto Nauki we Wrocławiu rozpocznie się 14 listopada 2022 r. koncertem w Narodowym Forum Muzyki, podczas którego wystąpią połączone chóry akademickie z Wrocławia.

Relacja z koncertu dla uczczenia Święta Nauki we Wrocławiu.

W programie obchodów wrocławskiego Święta Nauki, które potrwa do 15 listopada 2022 r. włącznie, przewidziano także złożenie kwiatów pod pomnikiem martyrologii profesorów lwowskich, a także Otwarte Posiedzenie Rektorów uczelni Wrocławia i Opola, na którym wręczone zostaną nagrody Kolegium Rektorów Uczelni Wrocławia i Opola (KRUWIO) oraz stypendia doktoranckie Prezydenta Wrocławia.

Otwarte Posiedzenie Rektorów uczelni Wrocławia i Opola będzie relacjonowane online na żywo:

Podczas otwartego posiedzenia Kolegium Rektorów Uczelni Wrocławia i Opola, wykład wygłosi prof. Joseph H. H. Weiler, wybitny amerykański prawnik, specjalista w dziedzinie prawa konstytucyjnego i międzynarodowego, w tym unijnego, profesor New York University, doktor honoris causa następujących uczelni: London University, University of Sussex, University of Macerata, Edinburgh University, CEU San Pablo Universidad (Madrid), Humboldt University (Berlin), University of Navarra, Democritus University of Thrace, University Rome III, University of Ljubljana, Catholic University of America, University of Bucharest, University of Athens oraz Uniwersytetu Łódzkiego.

Biografia prof. Josepha Weilera.

Tytuł wykładu: Is the Church of European Integration Facing a Reformation?

Program wydarzenia: https://kruwio.pl/swieto-nauki-we-wroclawiu-2/

Autorka: kk.