Zaproszenie do udziału w stażach i praktykach w instytucjach unijnych

Płatny staż w Komisji Europejskiej

Zapraszamy do udziału w programie płatnych staży w Komisji Europejskiej, skierowanego do absolwentek i absolwentów uczelni wyższych posiadających i nieposiadających obywatelstwo UE.

Osoby zainteresowane stażem mogą podjąć pracę we wszystkich służbach i agencjach Komisji Europejskiej w Brukseli, Luksemburgu i innych krajach UE.

Do zadań stażystek i stażystów należeć będą m.in. organizacja pracy grup roboczych i spotkań, opracowywanie zestawień informacyjnych i dokumentów, przygotowywanie sprawozdań i odpowiadanie na zapytania oraz udział w zebraniach działów i innych spotkaniach.

Staż trwający 5 miesięcy może odbyć się w ciągu dwóch okresów w roku:

Aktualny zasiłek mieszkaniowy wynosi 1 252,68 euro miesięcznie.

Więcej informacji na temat programu:

Praktyki w Przedstawicielstwie Regionalnym Komisji Europejskiej we Wrocławiu

Zachęcamy do udziału w bezpłatnych praktykach zawodowych w Przedstawicielstwie Regionalnym Komisji Europejskiej we Wrocławiu. Zaproszenie skierowane jest do absolwentek i absolwentów uczelni wyższych, posiadających wiedzę na temat funkcjonowania UE.

W ramach swojej aktywności praktykantki i praktykanci będą mogli pomóc w organizacji wydarzeń z cyklu „Z widokiem na…”, czy przy codziennej działalności biura i zobaczyć, jak wygląda praca w jednej z instytucji UE.

Praktyki można odbyć w miesiącach: luty, marzec, kwiecień, maj, czerwiec, wrzesień, październik i listopad.

Osoby zainteresowane udziałem proszone są o składanie CV i listu motywacyjnego w formacie EUROPASS na adres: comm-rep-pl-wroclaw@ec.europa.eu.

Po więcej informacji zapraszamy na stronę Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce

Praktyki w Punkcie Informacyjnym Unii Europejskiej we Wrocławiu

Zapraszamy do podjęcia bezpłatnych praktyk w Punkcie Informacyjnym UE we Wrocławiu skierowanych do osób studiujących oraz absolwentek i absolwentów.

Stażystki i stażyści będą mieli możliwość włączenia się w pracę Punktu Informacyjnego oraz uczestnictwa w wydarzeniach i imprezach organizowanych przez Przedstawicielstwo Regionalne Komisji Europejskiej we Wrocławiu, oraz Biuro Parlamentu Europejskiego we Wrocławiu.

Czas trwania i termin rozpoczęcia praktyk jest ustalany indywidualnie z osobą zainteresowaną.

Osoby zainteresowane praktykami proszone są o przesłanie CV i listu motywacyjnego w formacie EUROPASS na adres: wroclaw@europeinfo.eu.