Monografia prof. Marzeny Stor: „Human Resources Management in Multinational Companies: A Central European Perspective”

Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu z przyjemnością informuje o publikacji nowej książki prof. Marzeny Stor „Human Resources Management in Multinational Companies. A Central European Perspective” w wydawnictwie Routledge, Taylor & Francis.

Zarządzanie zasobami ludzkimi (ZZL) ma znaczący wpływ na różnorodne aspekty działalności przedsiębiorstw. Potwierdzają to badania dr hab. Marzeny Stor, prof. UEW przeprowadzone w wielonarodowych firmach ulokowanych w centralnej Europie. Unikalna perspektywa badań wynika z faktu, iż książka prezentuje aktywności i działania na polu ZZL podejmowane w organizacjach, które swoje siedziby mają w naszym regionie kontynentu; mowa tu również o lokalnych oddziałach przedsiębiorstw ponadnarodowych.

Hipotezy stawiane dla każdej z sześciu subfunkcji ZZL zostały zweryfikowane z użyciem nowoczesnych metod badawczych (m.in. modelowania równań strukturalnych PLS). Dzięki temu czytelnik może zyskać wnikliwą wiedzę na temat praktyk stosowanych w firmach działających na obszarze centralnej Europy. Monografia jest skierowana do naukowców prowadzących działalność badawczą, nauczycieli akademickich oraz studentów i absolwentów zainteresowanych najnowszymi osiągnięciami w obszarze tematyki poruszanej w książce.

Książka Human Resources Management in Multinational Companies. A Central European Perspective” jest dostępna za darmo w serwisie wydawnictwa Routledge, Taylor & Francis Group (London-New York).

autor: s