Letni Przegląd Strategiczny 2022

Letni Przegląd Strategiczny 2022 – wyzwania dla Uczelni w świetle aktualnej sytuacji gospodarczej

Już dziś (30 czerwca) rozpocznie się Letni Przegląd Strategiczny Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Motywem przewodnim tegorocznej edycji będą wyzwania, przed jakimi staje Uczelnia w odniesieniu do kształcenia ekspertów i liderów biznesu w kreującej się na nowo po pandemii gospodarce. Wydarzenie potrwa do 1 lipca.

Nowe wyzwania a realizacja Strategii 2030

Rok temu weszła w życie Strategia 2030. W związku z tym Letni Przegląd Strategiczny, którego celem jest weryfikacja i aktualizacja określonych w owej Strategii założeń, przybiera charakter cykliczny. W ramach ubiegłorocznego Letniego Przeglądu Strategicznego opracowane zostały propozycje projektów, które mają stanowić fundament rozwoju Uczelni.

Podczas najbliższego Przeglądu zweryfikowane zostaną efekty zrealizowanych projektów oraz stan wdrożenia najważniejszych elementów Strategii. Będą one rozpatrywane w kontekście wyzwań związanych z kształceniem ekspertów i liderów biznesu, jakie narodziły się w związku ze zmianami w odbudowującej się po pandemii gospodarce.

LPSLetni Przegląd Strategiczny – plan wydarzenia

Pierwszego dnia Letniego Przeglądu Strategicznego przedstawiony zostanie stan realizacji projektów, które mają kluczowe znaczenie dla wdrożenia Strategii. Ponadto zdefiniowane zostaną wyzwania, przed jakimi staje Uczelnia w kontekście aktualnej sytuacji gospodarczej oraz sześciu priorytetów strategicznych. Tego dnia zaplanowane zostały również wystąpienia przedstawicieli biznesu, którzy odniosą się do bieżącego stanu gospodarki, zmieniających się kompetencji przyszłości oraz zyskującego coraz większą popularność zdalnego lub hybrydowego modelu pracy.

Drugi dzień Letniego Przeglądu Strategicznego realizowany będzie w formie intensywnych warsztatów, które odbędą się przy wykorzystaniu metodyki design thinking. Ich celem jest stworzenie rozwiązań, które pozwolą skutecznie odpowiedzieć na wskazane wyzwania. Uczestnicy Przeglądu będą pracować w zespołach, w ramach których zajmą się kreowaniem rozwiązań metodycznych dotyczących kształcenia oraz dostosowaniem treści merytorycznych do nowych kompetencji przyszłości.

Kształcenie w postpandemicznej rzeczywistości okiem ekspertów i praktyków

W tegorocznym Letnim Przeglądzie Strategicznym weźmie udział ponad 80 osób. Wśród nich znajdują się przede wszystkim Władze i przedstawiciele kadry kierowniczej UEW, członkowie Rad Priorytetów Strategicznych, studenci oraz menedżerowie i przedsiębiorcy. Zaangażowanie najlepszych ekspertów i praktyków z wieloletnim doświadczeniem pozwoli na sformułowanie wniosków z realizacji Strategii 2030 oraz stworzenie rozwiązań umożliwiających przygotowanie innowacyjnej oferty kształcenia i rozwoju ustawicznego – dopasowanej do potrzeb zmieniającego się rynku.