Pszczoły zamieszkały na dachu CKU Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu

Nowy dom znalazły tam cztery pszczele rodziny z gatunku Krainka Sklenar G10. W  ulach zamieszka w sumie blisko dwieście osiemdziesiąt tysięcy pszczół. Rasa tych pszczół jest bardzo łagodna i powstała specjalnie w celu obcowania z człowiekiem. Miasta, a szczególnie Wrocław, są świetnymi siedliskami dla tych owadów, jest tutaj wiele parków czy kwitnących skwerów. Co ważne, miód z miast nie zawiera metali ciężkich oraz innych zanieczyszczeń, pszczoły czyszczą nektar ze wszystkich szkodliwych substancji - mówi Jędrzej Górny, technik pszczelarz.

Okolice kampusu Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu stwarzają fantastyczne warunki dla pszczół, w pobliżu znajdują się bowiem między innymi Park Południowy oraz Wzgórze Andersa. Specjalnie z myślą o tych owadach została również zasiana Łąka Kwietna, która znajduje się przy budynku  Z.

Ogromnie się cieszę z naszej kolejnej inicjatywy na rzecz zrównoważonego rozwoju, bo takimi działaniami zwiększamy świadomość proekologiczną wśród studentów, pracowników i współpracującego z Uczelnią środowiska biznesowego. Staramy się być aktywnym liderem tych zmian – mówi Rektor Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, profesor Andrzej Kaleta.
pszczoly
Jako jedni z pierwszych podpisaliśmy Deklarację Społecznej Odpowiedzialności Uczelni. Zawarliśmy porozumienie z Climate Reality Project w sprawie przechodzenia na odnawialne źródła energii do 2030 roku i wprowadzamy je w życie. Prowadzimy debatę na temat wprowadzenia edukacji klimatycznej do programu nauczania, w ten sposób odpowiadając na potrzeby biznesu oczekującego kompetencji w zakresie wyzwań klimatycznych i energetycznych – wskazuje profesor Bożena Ryszawska, przewodnicząca Green Teamu, Centrum Zrównoważonego Rozwoju UEW.

Film: https://youtu.be/9Ji0FJ7-zTU