UEW w pierwszej dziesiątce uczelni realizujących projekty w ramach programu „Doktorat Wdrożeniowy”

Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu znalazł się w pierwszej dziesiątce szkół wyższych pod względem liczby realizowanych projektów w ramach programu „Doktorat wdrożeniowy” jako jedyna uczelnia ekonomiczna w zestawieniu.

UEW realizuje projekty w ramach programu „Doktorat wdrożeniowy” od samego początku jego powstania, czyli 2017 roku. W dotychczasowych edycjach programu w naszej Uczelni udział wzięło 61 doktorantów i doktorantek.

Program „Doktorat wdrożeniowy” został uruchomiony przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, w celu tworzenia warunków do rozwoju współpracy pomiędzy środowiskiem naukowym a środowiskiem społeczno-gospodarczym, prowadzonej w ramach studiów doktoranckich/szkoły doktorskiej oraz wprowadzenia kształcenia we współpracy z zatrudniającym doktoranta przedsiębiorstwem (lub innym podmiotem).

Po więcej informacji na temat projektów realizowanych w ramach Programu na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu zapraszamy na stronę: www.projekty.ue.wroc.pl.

Zachęcamy także do zapoznania się z treścią raportu „Kadry Przyszłości. 5 lat Doktoratów Wdrożeniowych”, podsumowującym dotychczasowe edycje Programu i zrealizowane projekty, opublikowany przez Sieć Badawczą Łukasiewicz.

Autorka: kk