Zjazd Absolwentów z okazji 75-lecia Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu

We wrześniu br. odbył się Zjazd Absolwentów Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu z okazji 75-lecia Uczelni.

W sobotę 24 września 2022 r. miało miejsce wyjątkowe wydarzenie – Zjazd Absolwentów UEW, zorganizowany w ramach obchodów 75 – lecia Uczelni. W spotkaniu udział wzięło 350 osób z całej Polski – absolwentek i absolwentów Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu, a wcześniej WSH, WSE i AE.

Podczas otwarcia dziennej części wydarzenia uczestniczki i uczestnicy wspólnie odśpiewali „Gaudeamus igitur”. Prowadzący uroczystość — Tadeusz Szymczak, szef Stowarzyszenia Absolwentów, zaproponował stworzenie kapsuły czasu, która wzbogaci zbiory Uczelnianego archiwum.

Zjazd Absolwentów UEW 2022

Autor zdjęcia: Marek Czajkowski.

W wydarzeniu udział wziął Rektor, prof. dr hab. Andrzej Kaleta, który w swoim przemówieniu opowiadał o zmianach w programie i modelu nauczania, o nowych i nieistniejących już obiektach na Kampusie UEW i o kierunkach rozwoju Uczelni.

Prof. dr hab. Bogusław Fiedor – jako starosta Rady Absolwentów, mianowanej przez Rektora w 2018 roku, zadeklarował wsparcie w kontaktach absolwentów i absolwentek z Uczelnią. Znawca historii UEW, prof. dr hab. Jędrzej Chumiński nawiązał do pierwszego wykładu z 1947 roku, wygłoszonego przez prof. Wincentego Stysia.

Zjazd Absolwentów UEW 2022

Autor: Marek Czajkowski.

Po wystąpieniach Władz i przedstawicieli Uczelni głos zabrało kilkanaście osób z grona absolwentek i absolwentów.

Druga część wydarzenia odbyła się w Hotelu Novotel Wrocław Centrum. Podczas uroczystości na scenie wystąpili Henryk i Janina Klin, a o oprawę muzyczną zadbał Sebastian Sochanowski.

Ważne informacje: