Wywiad z dr hab. Krzysztofem Nowosielskim, Kierownikiem CSPB

Kierownik Centrum Symulacji Procesów Biznesowych, dr hab. Krzysztof Nowosielski, prof. UEW udzielił wywiadu na temat początków CSPB i zaawansowanej technologii wykorzystywanej w tym nowoczesnym obiekcie badawczo – dydaktycznym, ulokowanym na terenie Kampusu naszej Uczelni.

cspb_w_simulation_manager

Wywiad ukazał się w pierwszym numerze anglojęzycznego magazynu Simulation Manager, którego premiera miała miejsce 29 września 2022 r. w Krakowie podczas InterMarium Simulation Conference.

W rozmowie dr hab. Krzysztof Nowosielski, prof. UEW wyjaśnia, czym jest Centrum Symulacji Procesów Biznesowych (CSPB) i skąd wziął się pomysł na wykorzystanie technologii VR i AV jako narzędzi wspierających kształcenie w zakresie procesów biznesowych. Kierownik CSPB wspomina także największe wyzwania związane z projektowaniem przestrzeni do symulacji i wyborem sprzętu, który pozwoli na prowadzenie zajęć dydaktycznych, jak i prowadzenie badań naukowych.

Z wywiadu można dowiedzieć się także jakie rozwiązania technologiczne są wykorzystywane w CSPB oraz jak działa oprogramowanie FlexSim, będące środowiskiem dla symulacji komputerowych. FlexSim to program umożliwiający projektowanie procesów z wykorzystaniem grafiki 3D oraz wizualizowanie różnorodnych procesów usługowych i produkcyjnych, a dzięki swojej elastyczności pozwala na wykorzystanie gier i symulacji także w obszarze badawczym.

Zachęcamy do przeczytania całej rozmowy w załączonym materiale:

Simulator Manager PDF

„PORTAL - Zintegrowany Program Rozwoju Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu" współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.

Autorka: kk.