UEW najczęściej wybieraną publiczną uczelnią ekonomiczną w Polsce

Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu znalazł się w czołówce najczęściej wybieranych szkół wyższych w zestawieniu Ministerstwa Edukacji i Nauki jako jedyna publiczna uczelnia ekonomiczna.

Każdego roku Ministerstwo Edukacji i Nauki przygotowuje podsumowanie wyników rekrutacji na studia I i II stopnia w uczelniach nadzorowanych przez MEiN. W zestawieniu brane są pod uwagę najpopularniejsze kierunki i dyscypliny naukowe oraz najchętniej wybierane placówki dydaktyczne.

W aktualnym raporcie MEiN opublikowanym 27 października 2022 r. Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu uplasował się wśród najchętniej wybieranych szkół wyższych w kraju jako jedyna publiczna uczelnia ekonomiczna. Dane te po raz kolejny potwierdziły popularność UEW wśród kandydatek i kandydatów na studia stacjonarne I stopnia.

Dodatkowo aż pięć kierunków studiów na studiach stacjonarnych I stopnia i jednolitych studiach magisterskich według ogólnej liczby zgłoszeń znajduje się w ofercie edukacyjnej naszej Uczelni. Należą do nich: zarządzanie, ekonomia, finanse i rachunkowość, logistyka oraz zarządzanie i inżynieria produkcji.

Wyniki zestawienia to efekt nowoczesnych programów nauczania, wysoko wykwalifikowanej kadry oraz bliskiej współpracy nauki i biznesu, która umożliwia studentom i studentkom zdobywanie wiedzy teoretycznej i praktycznej.

Autorka: kk.