Ruszają zapisy na Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy

eud_slider

Rozpoczynamy rekrutację na zimową edycję Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego. Bezpłatne spotkania o tematyce ekonomicznej są dostępne dla uczniów klas IV-VI szkół podstawowych.

Opiekunowie młodzieży zainteresowanej udziałem w wykładach EUD na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu (stacjonarnych i online) są proszeni o wypełnienie formularza zgłoszeniowego na stronie internetowej. Partnerem strategicznym programu jest Narodowy Bank Polski.

Ekonomiczny Uniwersytet Dziecięcy to program edukacji ekonomicznej Fundacji Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych – niezależnej instytucji prowadzącej działalność na rzecz wyższej edukacji ekonomicznej i menedżerskiej w Polsce. Funkcjonująca od 2008 r. inicjatywa jest realizowana we współpracy z lokalnymi partnerami: najlepszymi polskimi wyższymi uczelniami ekonomicznymi. Główny cel to popularyzacja wiedzy i budowanie świadomości ekonomicznej wśród dzieci oraz pomoc ich rodzicom w odpowiednim wychowaniu ekonomicznym młodzieży.

Program działa w systemie semestralnym. Każdy semestr nauki obejmuje sześć 90-minutowych spotkań. Zajęcia nawiązują do wybranej tematyki z sześciu obszarów: „Zarządzanie”, „Marketing”, „Otoczenie gospodarcze”, „Finanse przedsiębiorcy”, „Praktyka biznesu” oraz „Efektywne doskonalenie się”. Zajęcia prowadzą nauczyciele akademiccy z partnerskich szkół wyższych oraz uznani eksperci. W realizacji warsztatów pomagają wolontariusze: studenci kierunków ekonomicznych oraz psychologii pełniący role opiekunów grup uczniowskich.

Młodzi słuchacze Ekonomicznego Uniwersytetu Dziecięcego otrzymują specjalne papierowe indeksy nawiązujące stylistyką do tradycyjnych dokumentów studenckich. Każdy student uczestniczący w minimum 4 z 6 spotkań w danym semestrze otrzymuje dyplom ukończenia nauki z podpisem przedstawiciela władz uczelni, na której odbywały się zajęcia. Osoby obecne na wszystkich wykładach mogą liczyć na certyfikat z wyróżnieniem.

Rekrutacja na zajęcia tegorocznej edycji EUD na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu będzie prowadzona do 20 października 2022 r. (w przypadku niewyczerpania limitu miejsc nabór może zostać wydłużony). Formularz zgłoszeniowy jest dostępny pod tym adresem.