X jubileuszowy Bal Rektora Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu

W karnawałowym klimacie, 16 lutego 2019 r. odbył się X Jubileuszowy Bal Rektora Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Gospodarzem balu był JM Rektor prof. Andrzej Kaleta.

Idea integracyjnych spotkań sympatyków uczelni i wspólnej zabawy: rektorów zaprzyjaźnionych uczelni, absolwentów, przedstawicieli biznesu i pracowników sprawdziła się kolejny raz. Inicjatorem i pomysłodawcą organizowania balu na naszym Uniwersytecie był prof. Bogusław Fiedor, rektor Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu w latach 2005-2012, który wraz z małżonką corocznie uczestniczy w tych tanecznych spotkaniach.
Podczas tegorocznej, jubileuszowej edycji Balu Rektora goście bawili się z niezwykle uzdolnionym wokalnie Aleksandrem Martinezem z Filipin. Artysta przedstawił zróżnicowany repertuar – od utworów operowych, po standardy muzyki jazzowej i popularne przeboje polskich autorów. Skala głosu i możliwości interpretacyjne oraz umiejętność zachęcania wszystkich do wspólnej zabawy, zapewniły artyście miano gwiazdy tego wieczoru. Do tanecznych aktywności na parkiecie także inspirował czteroosobowy zespół Grupa Muzyczna KRAMER.
Tradycją balów rektora są aukcje dzieł  sztuki, z których dochód  przeznaczany jest dla osób lub instytucji potrzebujących wsparcia.  W tym roku pomoc finansowa trafi do dzieci  z Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Jaszkotlu i na rehabilitację byłego pracownika naszego Uniwersytetu, zmagającego się z chorobą stwardnienie rozsiane.
Wspólna zabawa, rozmowy, smakowite i wykwintne potrawy, przygotowane pod opieką dyrektora ds. imprez Kingi Kasperskiej reprezentującej firmę cateringową Nelson dopełniły to pełne wrażeń wydarzenie.
Koordynatorami organizacji balu są od pierwszej jego edycji: Halina Piskorz i Leszek Długołęcki.