Wspaniały sukces naszych pingopongistek

Nasze Mistrzynie!
Zawodniczki sekcji tenisa stołowego Klubu Uczelnianego AZS Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu zdobyły największy medalowy „łup” spośród wszystkich klubów. Nasze reprezentantki wywalczyły trzy złote, dwa srebrne i dwa brązowe medale Indywidualnych Mistrzostw Polski Seniorów rozegranych w Gliwicach w dniach 1-3 marca 2019 r.
Dwa złote krążki zdobyła Natalia Bajor, a trzeci – Katarzyna Węgrzyn. Koniecznie trzeba zwrócić uwagę, że Katarzyna Węgrzyn, osiemnastolatka, stając pierwszy raz na podium Mistrzostw Polski Seniorów, sukces odniosła we wszystkich trzech konkurencjach (brąz w singlu, srebro w deblu i złoto w mikście).
Ale po kolei.
W finale gry indywidualnej broniąca tytuł Natalia Bajor (KU AZS UE Wrocław) zagrała z turniejową „jedynką” Natalią Partyką. Zawodniczka naszej Uczelni wygrała 4:1 (11:7, 12:10, 12:10, 9:11, 11:3).
Na pewno, wbrew pozorom, nie był to łatwy finał. Cieszę się, że udało mi się, jak w zeszłym roku, z nią wygrać – tak krótko skomentowała zwycięstwo nasza mistrzyni.
Brązowy medal w tej konkurencji zdobyła Katarzyna Węgrzyn (KU AZS UE Wrocław)
W finale debla spotkały się Natalie: Bajor (AZS Uniwersytet Ekonomiczny) i Partyka oraz Katarzyna i Anna Węgrzyn (AZS Uniwersytet Ekonomiczny), wynik – 3:2 (8:11, 11:4, 11:9, 8:11, 11:4).
Brązowy medal w tej konkurencji w parze z Sandrą Kozioł zdobyła Julia Szymczak (AZS Uniwersytet Ekonomiczny).
Natomiast w finale gry mieszanej (mikst), złoty i srebrny medal rozdzieliły pomiędzy sobą siostry Węgrzyn: Katarzyna i Anna (AZS Uniwersytet Ekonomiczny), ich partnerami w grze byli Samuel Kulczycki i Robert Floras; mecz zakończył się wynikiem 3:0 (11:8, 11:6, 11:8) na korzyść pary Katarzyna Węgrzyn i Samuel Kulczycki.