Wywiad dr Marii Knecht-Tarczewskiej nt. akredytacji AACSB

Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu od kilku lat intensywnie wprowadza międzynarodowe standardy jakości funkcjonowania uczelni wyższej. Jednym ze sposobów na potwierdzenie wysokiej jakości nauczania jest uzyskanie akredytacji światowej organizacji AACSB International  - jednej z wiodących organizacji akredytującej szkoły biznesowe i uczelnie wyższe, prowadzące działalność naukową w obszarach zarządzania, biznesu i rachunkowości.
Przy okazji konferencji Business Schools as Enablers of Global Prosperity, organizowanej przez AACSB w dniach 14-16 października 2019 w Krakowie, wywiadu na ten temat udzieliła dr Maria Knecht-Tarczewska, kierownik sekcji ds. akredytacji i kontaktów międzynarodowych w Centrum Współpracy Międzynarodowej na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu.

– Z punktu widzenia władz uczelni uzyskanie międzynarodowej akredytacji jak AACSB oznacza większą rozpoznawalność na rynku światowym. Z kolei pracownicy uczelni będą dzięki temu bardziej atrakcyjnymi partnerami do międzynarodowych zespołów badawczych. Dla studentów korzyści również są ogromne – w dobie coraz większej mobilności ważne jest dla nich to, aby móc odwiedzać uczelnie partnerskie z rożnych rejonów świata. Co więcej, standardy uczelni wpływają również na atrakcyjność dyplomów posiadanych  przez studentów. Z kolei pracodawcy, którzy pozyskują pracowników z akredytowanych uczelni, mają pewność, że ci będą posiadali nie tylko wiedzę teoretyczną, ale i umiejętności potrzebne, żeby tę wiedzę właściwie realizować...
z wywiadu dr Knecht-Tarczewskiej

W podanym materiale dr Knecht-Tarczewska jest trzecią z występujących osób (od 1:47). Materiał rozpoczyna wypowiedź Tima Mescona, wiceprezesa zarządu AACSB International, prezesa zarządu AACSB na region EMEA. Następnie wypowiada się Stephanie Bryant, wiceprezes zarządu, dyrektor ds. akredytacji AACSB International.

Pełny materiał prasowy na stronie agencji informacyjnej Newseria: