Zapraszamy na kolejny semestr zajęć w ramach Akademii Filmowych

Studenci Uniwersytetu Ekonomicznego, na mocy zawartych porozumień, mogą uczestniczyć w zajęciach realizowanych w ramach Akademii Kina Światowego oraz Akademii Polskiego Filmu. Zajęcia mają status przedmiotów fakultatywnych objętych punktacją ECTS (3 punkty za semestr). Do zapisów na zajęcia obu Akademii zapraszani są studenci wszystkich kierunków. Zajęcia odbywają się w Kinie Nowe Horyzonty.

Akademie skierowane są do studentów, jak również do innych miłośników kina, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę o filmie oraz obejrzeć klasyczne i kultowe filmy na dużym ekranie.

Trwają zapisy, które prowadzone są za pośrednictwem strony internetowej: www.kinonh.pl
Szczegółowe informacje na temat obu Akademii znajdują się na stronie: http://www.kinonh.pl/artykul.do?id=1952

Pierwsze zajęcia odbędą się 8 października 2019 (Akademia Kina Światowego) oraz 9 października 2019 (Akademia Polskiego Filmu). Na obu akademiach, w każdym tygodniu wykłady poprzedzające pokazy arcydzieł światowej i polskiej kinematografii poprowadzą wybitni filmoznawcy z różnych ośrodków akademickich w Polsce.

Akademia Kina Światowego Zajęcia odbywają się we wtorki o godzinie 17:00
Cena karnetu za semestr: 200 zł
Bilety na pojedynczy pokaz filmowy wraz z wykładem: 22 zł

akademia_kina_swiatowego
W ramach trzeciego semestru Akademii Kina Światowego zaprezentowane zostanie, między innymi, nowe kino niemieckie, japońskie, hiszpańskie, brytyjskie kino społeczne, włoskie kino kontestacji, kino Antypodów, a także zagadnienia związane z Globalnym Hollywood, środkowoeuropejskimi animacjami oraz postmodernizmem filmowym.

Akademia Polskiego Filmu

Zajęcia odbywają się w środy o godzinie 17:00
Cena karnetu za semestr: 150 zł
Bilety na pojedynczy pokaz filmowy wraz z wykładem: 20 zł
akademia_polskiego_filmuW ramach zajęć Akademii Polskiego Filmu będzie można zapoznać się m.in. z filmami Andrzeja Wajdy, Kazimierza Kutza, Grzegorza Królikiewicza, Andrzeja Żuławskiego, Agnieszki Holland, Krzysztofa Kieślowskiego, Krzysztofa Zanussiego, Wojciecha Jerzego Hasa i Waleriana Borowczyka. Nurt, który będzie dominował w tym semestrze to kino moralnego niepokoju.
Kurs jest organizowany we współpracy z Filmoteką Narodową – Instytutem Audiowizualnym.

Osoba kontaktowa: dr hab. Magdalena Sobocińska, prof. UE; Katedra Badań Marketingowych (magdalena.sobocinska@ue.wroc.pl )