Business Challenger

Tworzenie i rozwój własnych firm to wyzwanie, które postawiono ponad 140 studentom i studentkom kierunku zarządzanie Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu podczas symulacji biznesowej TopTeam Business Challenger.

Studenci zmierzyli się z wieloma problemami biznesowymi oraz podejmowali wyzwania menedżerskie. Ich rozwiązywanie wpływało na możliwości wykorzystania pojawiających się w samej symulacji okazji związanych np. z wejściem na nowe rynki, opanowaniem nowych technologii, pozyskaniem kapitału inwestycyjnego oraz poprawą efektywności biznesowej i jakości produktów.
Zespoły konkurowały na dynamicznie rozwijającym się rynku w dobie cyfrowej transformacji. Realizowane w oparciu o symulacyjną grę biznesową emocjonujące współzawodnictwo toczyło się równocześnie na kilku polach: budowy wartości firmy, innowacji, rozwoju produktów, pozycji rynkowej oraz podnoszenia efektywności.

Partnerami Biznesowymi pilotażowej edycji były firmy Rawlplug i Grupa Impel, które poprzez obserwacje nie tylko całych zespołów, ale i poszczególnych studentów uzyskały sposobność niezwykle efektywnego „łowienia talentów”. Studenci natomiast mieli okazję zdobywać praktyczne doświadczenia w rozwiązywaniu problemów biznesowych, uzyskać z tego tytułu nagrody, ale także poznać ciekawe możliwości pracy u Partnerów oraz otrzymać propozycje atrakcyjnych płatnych staży.
                                        impel               rawlplug

Pierwsza edycja TopTeam Busness Challenger to pilotaż nowej formy współpracy Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu z biznesem. TopTeam jest nowoczesną, symulacyjną grą biznesową rozwijaną w zespole Katedry Projektowania Systemów Zarządzania, którego liderem oraz autorem gry jest prof. UE dr hab. Grzegorz Bełz.

Wszystkim studentom i studentkom gratulujemy osiągniętych wyników!
Partnerom wydarzenia: firmie Rawlplug oraz Grupie Impel dziękujemy za zaangażowanie oraz niespodzianki i upominki dla studentów.
Partnerem organizacyjnym wydarzenia było: Centrum Współpracy z Biznesem UEW