Kolejna edycja Programu Visiting Professors

Centrum Współpracy Międzynarodowej z przyjemnością zawiadamia o kolejnej edycji Programu Visiting Professors, realizowanego przez Wrocławskie Centrum Akademickie.

Do udziału w Programie zaproszone są wrocławskie uczelnie akademickie i instytuty naukowe. Uczelnie oraz instytuty mogą wnioskować o sfinansowanie z budżetu Miasta wizyt we Wrocławiu wybranych przez siebie wybitnych naukowców i artystów.

Realizacja Programu ma zapewnić wrocławianom możliwość spotkania z wybitnymi przedstawicielami świata nauki i kultury. Goście przyjeżdżają do Wrocławia na zaproszenie Prezydenta Wrocławia, rektorów wrocławskich uczelni i dyrektorów instytutów naukowych. Organizacji wizyt, które finansowane są ze środków Miasta, podejmują się uczelnie i instytuty. Miasto w ramach Wrocławskiego Centrum Akademickiego oferuje pomoc uczelniom i instytutom naukowym w przygotowaniu programu wizyt wybitnych naukowców i artystów zgodnie ze strategią rozwoju Wrocławia.

Wypełnione wnioski wraz z biogramem profesorów wizytujących (w języku polskim) należy przesłać do dnia 25 listopada 2019 na adres: malgorzata.kowalska@ue.wroc.pl
lub dostarczyć osobiście do biura Centrum Współpracy Międzynarodowej do pok.17 w bud. A.

Wszelkich informacji udziela Pani Małgorzata Kowalska (malgorzata.kowalska@ue.wroc.pl) pod nr tel. +48 (71) 36 80 836.

Szczegółowe informacje o programie znajdują się na stronach Wrocławskiego Centrum Akademickiego.
Regulamin edycja 2019-2020
Wniosek edycja 2019-2020