Zapraszamy na kolejny semestr zajęć w ramach Akademii Filmowych

Studenci naszej Uczelni, na mocy zawartych porozumień, mogą uczestniczyć w zajęciach realizowanych w ramach Akademii Kina Światowego oraz Akademii Polskiego Filmu. Zajęcia mają status przedmiotów fakultatywnych objętych punktacją ECTS (3 punkty za semestr). Do zapisów na zajęcia obu Akademii zapraszani są studenci wszystkich Wydziałów naszej Uczelni. Zajęcia odbywają się w Kinie Nowe Horyzonty.

Akademie skierowane są do studentów, jak również do innych miłośników kina, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę o filmie oraz obejrzeć klasyczne i kultowe filmy na dużym ekranie.

Trwają zapisy, które prowadzone są za pośrednictwem strony internetowej: www.kinonh.pl

Szczegółowe informacje na temat obu Akademii znajdują się na stronie: http://www.kinonh.pl/artykul.do?id=1952

Pierwsze zajęcia odbędą się 26 lutego 2019 (Akademia Kina Światowego) oraz 27 lutego 2019 (Akademia Polskiego Filmu). Na obu akademiach w każdym tygodniu wykłady, poprzedzające pokazy arcydzieł światowej i polskiej kinematografii, poprowadzą wybitni filmoznawcy z różnych ośrodków akademickich w Polsce

Akademia Kina Światowego

Zajęcia odbywają się we wtorki o godzinie 17:00

Cena karnetu za semestr: 200 z

Bilety na pojedynczy pokaz filmowy wraz z wykładem: 22 zł

akademia_swiatowa_semestr_2_plansza_pion_1Podczas wykładów drugiego semestru Akademii Kina Światowego uczestnicy zapoznają się między innymi z klasycznym kinem hollywoodzkim, westernem, musicalem, filmem noir oraz Francuską i Czechosłowacką Nową Falą, a także Kinem Dalekiego Wschodu.

Akademia Polskiego Filmu

Zajęcia odbywają się w środy o godzinie 17:00

Cena karnetu za semestr: 150 zł

Bilety na pojedynczy pokaz filmowy wraz z wykładem: 20 zł

plansza_led_apf_wro_s2_19_pion

W ramach zajęć Akademii Polskiego Filmu będzie można zapoznać się m.in. z filmami Andrzeja Wajdy, Andrzeja Munka, Stanisława Różewicza, Kazimierza Kutza, Janusza Morgensterna, Romana Polańskiego, Wojciecha Jerzego Hasa, czy też Jerzego Skolimowskiego i Marka Piwowskiego.

Osoba kontaktowa: dr hab. Magdalena Sobocińska, prof. UE; Katedra Badań Marketingowych (magdalena.sobocinska@ue.wroc.pl)