Projekt HeartBIT 4.0 w ramach Programu Horyzont 2020

Z przyjemnością informujemy, że zespół pracowników Instytutu Informatyki Ekonomicznej Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, pod kierunkiem prof. Leszka Maciaszka, w składzie: prof. Bogdan Franczyk, dr Maciej Pondel i dr Artur Rot, pozyskał finansowanie dla projektu, który będzie realizowany w ramach prestiżowego programu Horyzont 2020 (Twinning Programme).
Celem projektu HeartBIT 4.0Application of innovative Medical Data Science technologies for heart diseases jest przeprowadzenie serii szkoleń, warsztatów, konsultacji oraz opracowanie materiałów dla pracowników z Katedry i Kliniki Chorób Serca Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, m.in. w zakresie zastosowania nowoczesnych technologii Big Data, technik Data Science i uczenia maszynowego w medycynie oraz bezpieczeństwa danych medycznych.
Nasza Uczelnia pełnić będzie rolę "Excellence Partner" w konsorcjum 5 Uniwersytetów z Polski, Niemiec i Czech. Konsorcjum tworzą Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu, Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu, Technische Universität Dresden, Universität Leipzig i Vysoká Škola Ekonomická v Praze.
Czas realizacji projektu to 36 miesięcy, a jego budżet to ok. 788.000 euro (w tym ok. 62.000 euro dla Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu).