Zawody matematyczne Náboj

Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu w bieżącym roku po raz drugi będzie współorganizatorem  Międzynarodowych Zawodów Matematycznych Náboj, które odbędą się 22 marca. Na Uczelni będziemy gościć 330 pasjonatów matematyki ze szkół średnich z całej Polski.

Idea zawodów matematycznych narodziła się na Słowacji 20 lat temu i szybko zyskała na popularności, obejmując inne kraje. W Polsce Náboj jest organizowany od 2015 roku. Charakterystyczną cechą zawodów jest wsparcie merytoryczne i finansowe  ośrodków naukowych, dostrzegających potrzebę promocji matematyki wśród uczniów.

Zawody odbędą się jednocześnie w piętnastu ośrodkach akademickich w Polsce i  Europie. Do zawodów zgłosiło się w sumie 1000 drużyn, z czego 235 w samej Polsce.