Green Days 2019. Uniwersytet Ekonomiczny dla planety i przyszłych pokoleń

Green Team i Enactus zapraszają na  Green Days 2019 w dniach 16-17 kwietnia 2019. Organizujemy je z okazji Światowego Dnia Ziemi, który w tym roku przypada  22 kwietnia 2019.  Światowy Dzień Ziemi wymyślono po to, by miliardy ludzi pochyliły się nad losem planety, na której żyją. Moment ekologicznej refleksji ma nas uchronić przed popełnianiem kolejnych błędów. W Dniu Ziemi na całym świecie tysiące stowarzyszeń ekologicznych organizuje manifestacje, konferencje, pokazy i akcje na rzecz środowiska naturalnego. Celem jest uświadomienie problemów związanych ze zmianami klimatu, przeludnieniem, wymieraniem gatunków czy brakiem wody. Święto obecnie obchodzone jest w 192 krajach świata. W Polsce Dzień Ziemi obchodzony jest od 1990 roku.

Nasza uczelni podejmuje działania na rzecz planety poprzez różnorodne prośrodowiskowe inicjatywy. Chcemy przedstawić dotychczasowe działania uczelni w tym zakresie oraz zachęcić do włączenia się w ten proces.

W trakcie spotkania krótkie wprowadzenie zrobi  prof. Bożena Ryszawska „Na czym polega nasza odpowiedzialność wobec planety i przyszłych pokoleń ?”  Następnie prof. Dorota Teneta-Skwiercz przedstawi wyniki badań pn. Co studenci UE Wrocław sądzą o prośrodowiskowym zaangażowaniu ich Uczelni,  a  prof. Karol Kociszewski  zapozna nas z istniejącą ofertą edukacyjną UE Wrocław w obszarze zrównoważonego rozwoju, CSR, zielonej gospodarki. Następnie władze uczelni  zaprezentują dotychczasowe i przyszłe działania w zakresie zielonej transformacji. Zaplanowana jest także dyskusja nt. koniecznych/pożądanych „zielonych” i prospołecznych inicjatyw na UE Wrocław.

Program Green Days