Panel dyskusyjny "Energia odnawialna w miastach - współtworzenie i upowszechnianie dobrych praktyk"

Zapraszamy do wzięcia udziału w otwartym panelu dyskusyjnym Energia odnawialna w miastach  - współtworzenie i upowszechnianie dobrych praktyk – na przykładzie Wrocławia w dniu 13 grudnia 2019 w godz. 14-16  w sali 4W w bibliotece.

Panel odbędzie się w ramach międzynarodowej konferencji naukowej Finance & Sustainability organizowanej przez katedrę Finansów Przedsiębiorstw i Finansów Publicznych oraz projekt badawczy Scalings., Debata ma pomagać w identyfikowaniu szans i możliwości rozwoju energetyki odnawialnej wspomagać dialog i angażować szerokie grupy interesariuszy, zwiększać wydajność i efektywność prowadzonych działań w zakresie nauki i badań, realizując Trzecią Misję Uczelni.
Zaproszenie do panelu przyjęli: Wiceprezydent Wrocławia Adam Zawada, Dyrektor Instytutu Rozwoju Terytorialnego Maciej Zathey, wiceprezes Spółdzielni Mieszkaniowej Wrocław Południe Marek Dera, Paweł Pomian ze stowarzyszenia Eko-Unia, przedstawiciel Młodzieżowego Strajku Klimatycznego. Publicznością na panelu będą uczestnicy konferencji oraz społeczność naszej uczelni.
Idea panelu zrodziła się w ramach  realizowanego od ponad roku europejskiego projektu badawczego Scaling up Co-creation. Avenues and Limits for Integrating Society in Science and Innovation w finansowanego przez Horyzont 2020.
Przedmiotem badania są trzy casy związane ze współtworzeniem  inwestycji w energię odnawialną w miastach:
1.    Spółdzielnia Mieszkaniowa Wrocław Południe – Wrocławska Elektrownia Słoneczna
2.  Kampus Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu i Green Team jako innowacja społeczna w procesie transformacji energetycznej
3.    Gmina Prusice jako wspólnota przechodząca na energię odnawialną

W naszym projekcie badawczym wykorzystujemy koncepcję współtworzenia (co-creation) jako kluczową w transformacji energetycznej oraz zastanawiamy się nad możliwością skalowania projektów energetycznych. Chcielibyśmy się wspólnie z Państwem zastanowić nad możliwościami kokreacji we Wrocławiu w zakresie odnawialnej energii ( co jest nam potrzebne, jakie instrumenty są dostępne? jak możemy wspólnie działać, jakie są bariery?) Dodatkowo jak możemy na rozszerzać/skalować  doświadczenia z udanych działań w zakresie energii odnawialnej na inne podmioty i miejsca we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku.
Głosy wprowadzające do dyskusji:
Miejsce: Uniwersytet Ekonomiczny ,  Biblioteka sala W4
Konferencja i panel współfinansowane są przez Wrocławskie Centrum Akademickie i europejski projekt Scalings.
Więcej informacji:  http://zafin.ue.wroc.pl/

smart_1