Wrocławskie uczelnie dbają o środowisko i pieniądze

Wrocławskie uczelnie, wśród nich Uniwersytet Ekonomiczny podpisały porozumienie dotyczące korzystania z energii elektrycznej pochodzącej z odnawialnych źródeł.

Politechnika Wrocławska, jako inicjator pomysłu podpisała umowę z Energia Polska, która będzie dostarczać przez 2 lata zieloną energię pochodzącą ze spalarni odpadów, czyli Instalacji Termicznej Przekształcania Odpadów Komunalnych w Poznaniu. Z energii skorzystają: Politechnika Wrocławska, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Uniwersytet Wrocławski, Akademia Muzyczna im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu, Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu, Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu, Akademia Wojsk Lądowych im. gen. Tadeusza Kościuszki we Wrocławiu, Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, Akademia Morska w Szczecinie, Park Naukowo-Technologiczny Uniwersytetu Zielonogórskiego, Politechnika Opolska, Politechnika Poznańska, Uniwersytet Opolski i Uniwersytet Zielonogórski.
Grupa Zakupowa Energii Elektrycznej powstała 7 lat temu, gdy okazało się, że mniejsze uczelnie płacą nawet o 20 proc. więcej za energię elektryczną niż znacznie większa Politechnika Wrocławska.
Ekologiczny prąd dostarczy SUEZ Zielona Energia Sp. z o. o. z Poznania, która wytwarza energię z odpadów.