Porozumienie z UMW o digitalizacji danych

Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu i Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu podpisali projekt porozumienia dotyczącego digitalizacji zasobów naukowych gromadzonych na uczelni medycznej.

— Mamy morze niewykorzystanych danych, bardzo cennych, a leżących na pendrive’ach. Codziennie tworzymy i gromadzimy nowe dane. Digitalizacja jest niezbędna, aby móc je w pełni wykorzystać — mówi dr Agnieszka Siennicka z Katedry i Zakładu Fizjologii UMW,  koordynatorka projektu

Specjaliści z Katedry Inteligencji Biznesowej w Zarządzaniu oraz Katedry Systemów Informacyjnych z Wydziału Zarządzania UEW wnoszą do projektu wiedzę o zarządzaniu bazami danych.
– Nowoczesne techniki analizy danych pozwolą oczyścić i zintegrować różne zbiory danych, dzięki czemu będą one miały większą wartość naukową – tłumaczy dr inż. Maciej Pondel, koordynator projektu po stronie UEW.

Działania będą realizowane w ramach wrocławskiego Digital Innovation Hub Level 4.0., który tworzy 5 organizacji: Politechnika Wrocławska, Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu, Wrocławski Park Technologiczny, Balluff Sp. z o.o. oraz TestArmy Group S.A..