Logistyka na UEW zajęła pierwsze miejsce w Rankingu Perspektyw

Logistyka na UEW zajęła pierwsze miejsce w Rankingu Perspektyw w obszarze studiów inżynierskich!

Ranking Szkół Wyższych Perspektyw, publikowany od 2000 roku, skierowany jest do maturzystów stających przed wyborem przyszłej uczelni i kierunku studiów. Przyszli kandydaci chcą wiedzieć, która uczelnia wyższa ma wykwalifikowaną kadrę naukową, najbardziej interesujące kierunki, wymianę zagraniczną i da im najlepsze perspektywy na przyszłość.

Kapituła pod przewodnictwem profesora Michała Kleibera, byłego prezesa Polskiej Akademii Nauk, nadzoruje procedury przeprowadzania rankingu i ustala jego metodologię – a później ogłasza i zatwierdza wyniki. Ranking Szkół Wyższych Perspektywy to w rzeczywistości cztery rankingi: Ranking Uczelni Akademickich, Ranking Uczelni Niepublicznych, Ranking Publicznych Uczelni Zawodowych, Ranking Kierunków Studiów.

Ranking Uczelni Akademickich uważany jest za jeden z najbardziej rozbudowanych i przejrzystych rankingów na świecie i posiada certyfikat jakości „IREG Approved”.

Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu zajął 38. miejsce w Rankingu Uczelni Akademickich 2021 i został uznany za czwartą najlepszą wyższą uczelnię ekonomiczną w Polsce. Uplasował się też na 11. miejscu w kryterium Absolwenci na rynku pracy – jest to wskaźnik odzwierciedlający pozycję absolwentów danej uczelni na rynku pracy.

Cały Ranking Uczelni Akademickich 2021 dostępny jest pod adresem.