Zapraszamy na kolejną edycję Akademii Polskiego Filmu

Studenci naszej Uczelni na mocy zawartego porozumienia mogą uczestniczyć w zajęciach realizowanych w ramach Akademii Polskiego Filmu. Zajęcia mają status przedmiotu fakultatywnego objętego punktacją ECTS (3 punkty za semestr). Do zapisów na zajęcia zaproszeni  są studenci wszystkich Wydziałów.

Akademia Polskiego Filmu skierowana jest do studentów, jak również do innych miłośników kina, którzy chcą poszerzyć wiedzę o filmie. Kurs jest organizowany we współpracy z Filmoteką Narodową – Instytutem Audiowizualnym. W programie filmy, które ukształtowały kinematografię i wybitne dzieła największych mistrzów. Rozpoczynający się semestr został ukierunkowany na kino współczesne. Jest to tym istotniejsze, że w ostatnich latach polska kinematografia przeżywa swój renesans, o czym świadczą nagrody i wyróżnienia dla polskich twórców przyznawane na prestiżowych festiwalach i znakomite recenzje krytyków. W ramach zajęć będzie można obejrzeć m.in.: „Jestem bogiem” Leszka Dawida, „Rewers” Borysa Lankosza, „Dzień świra” Marka Koterskiego, czy „Jestem mordercą” Macieja Pieprzycy.

plansza_hd_apf_wro_s2_20

Trwają zapisy, które prowadzone są za pośrednictwem strony internetowej: www.kinonh.pl
Szczegółowe informacje na temat Akademii znajdują się na stronie: https://www.kinonh.pl/cykl.s?id=790
Pierwsze zajęcia odbędą się 10 marca 2021. W każdym tygodniu wykłady, poprzedzające pokazy filmów, poprowadzą wybitni filmoznawcy z różnych ośrodków akademickich w Polsce.

Zajęcia odbywają się w środy o godzinie 17:00
Cena karnetu za semestr: 150 zł
Bilety na pojedynczy pokaz filmowy wraz z wykładem: 20 zł

Osoba kontaktowa: dr hab. Magdalena Sobocińska, prof. UEW; Katedra Badań Marketingowych (magdalena.sobocinska@ue.wroc.pl )