Projekt „Nuvero dla edukacji”

W bieżącym miesiącu JM Prorektor ds. dydaktyki prof. dr hab. inż. Edmund Cibis podpisał porozumienie z firmą Nuvero (właścicielem i twórcą profesjonalnego programu dietetycznego), dotyczące przystąpienia naszej uczelni do bezpłatnego projektu edukacyjnego pt. „Nuvero dla edukacji” na okres czterech lat (2021-2025). Projekt wpisuje się w nowoczesną dydaktykę akademicką.

W ramach projektu firma Nuvero udostępnia bezpłatnie oprogramowanie do realizacji zajęć z przedmiotów prowadzonych na Wydziale Inżynierii Produkcji tj. „Żywienie człowieka” (na studiach stacjonarnych i niestacjonarnych) oraz „Planowanie i ocena jadłospisów z uwzględnieniem suplementacji i/lub żywności wzbogacanej”, „Żywienie w sporcie”, „Suplementy w żywieniu osób aktywnych fizycznie” (na studiach podyplomowych).

Za realizację projektu odpowiedzialna jest dr hab. inż. Zuzanna Goluch, prof. UEW z Katedry Technologii Żywności i Żywienia, koordynator przedmiotów i kierownik studiów podyplomowych „Suplementy diety i żywność wzbogacana”.