Wsparcie z programu MOZART dla naukowców UEW

Współpraca z otoczeniem gospodarczym – program „MOZART”
Pracownicy Wydziału Inżynierii Produkcji naszej uczelni: dr hab. Wojciech Golimowski, prof. UE oraz dr inż. Daniel Borowiak zostali beneficjentami programu stażowego w jubileuszowej   X edycji Miejskiego Programu Wsparcia Partnerstwa Szkolnictwa Wyższego i Nauki oraz Sektora Aktywności Gospodarczej "MOZART".

www.wca.wroc.pl
Udział w programie pozwala wrocławskim firmom na bezpłatne skorzystanie z potencjału intelektualnego naukowców, wykorzystanie ich rozległej, specjalistycznej wiedzy na rzecz rozwoju przedsiębiorstwa. Z kolei naukowcy z wrocławskich uczelni wyższych dzięki programowi „MOZART” zyskują możliwość pracy w środowisku biznesowym i wykorzystania swojej wiedzy, doświadczenia i umiejętności w praktyce. Organizatorem konkursu jest Prezydent Wrocławia, a za realizację programu odpowiada Biuro Współpracy z Uczelniami Wyższymi w Urzędzie Miejskim Wrocławia.

www.laborathorium.pl
Dr hab. Wojciech Golimowski prof. UE, pracownik Katedry Agroinżynierii i Analizy Jakości nawiązał współpracę z firmą Laborathorium Zakład Toksykologii i Analizy Żywności Sp. z o.o. – wrocławskim przedsiębiorcą zajmującym się analizami laboratoryjnymi i pracami rozwojowymi w dziedzinie nauk rolniczych, w tym analizą jakości żywności oraz wytwarzaniem produktów z konopi.

www.promistech.pl
Dr inż. Daniel Borowiak, pracownik Katedry Inżynierii Bioprocesowej nawiązał współpracę z firmą PROMIS-TECH Sp. z o.o. – wrocławskim producentem urządzeń i linii technologicznych mikrofalowych i plazmowych do zastosowań laboratoryjnych i przemysłowych, wykorzystywanych między innymi do suszenia produktów spożywczych (warzyw, owoców, ziół). Nasz pracownik w ramach stażu będzie realizował projekt pod tytułem "Opracowanie metody pomiaru wilgotności względnej produktów spożywczych w suszarniach mikrofalowych pracujących w trybie ciągłym".