Projekt organizacji ENACTUS dofinansowany z FAST

Organizacja studencka ENACTUS przyzwyczaiła nas do faktu, że jej projekty zyskują uznanie i  nagrody w konkursach, również międzynarodowych. Tym razem jej projekt SOBER so be responsible uzyskał dofinansowanie w kwocie 5 000 zł  w trzeciej edycji  Programu Funduszu Aktywności Studenckiej FAST.

Spośród stu projektów, które wpłynęły do organizatora trzydzieści pięć otrzymało dofinansowanie.

Sober. którego celem jest zwiększenie świadomości uczestników na tematy bliskie każdemu z nas i precedensy, w których najprawdopodobniej bezwiednie, bierzemy udział. Chcemy wspólnie budować świadomą społeczność młodych osób, by zmieniać świat na lepsze.
Nazwa ta jest nawiązaniem do dwóch idei, które przyświecają ich działaniom, czyli byciem odpowiedzialnym (be responsible) i trzeźwym (sober) wobec problemów pojawiających się w działalności gospodarczej, ochronie środowiska i zasad współżycia społecznego. Pokazują pozytywne strony prowadzenia małych przedsiębiorstw jak i ukazują szare zakamarki kapitalizmu.