Konkurs na kampanię promującą Dolny Śląsk

Urząd Statystyczny we Wrocławiu wraz z Katedrą Badań Marketingowych  UEW i Polskim Towarzystwem Statystycznym współorganizują konkurs na opracowanie KAMPANII PROMUJĄCEJ WOJEWÓDZTWO DOLNOŚLĄSKIE jako region atrakcyjny do życia. To wydarzenie regionalne, którego celem jest rozpowszechnianie wśród uczniów szkół ponadpodstawowych wiedzy na temat zasobów informacyjnych statystyki publicznej i ich wykorzystania, rozwijanie umiejętności z zakresu komunikacji społecznej oraz działań informacyjnych, przy jednoczesnym upowszechnianiu wiedzy o województwie dolnośląskim.

Patronat honorowy nad konkursem objęli: Wojewoda Dolnośląski, Marszałek Województwa Dolnośląskiego, Prezydent Wrocławia, Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu, Kuratorium Oświaty we Wrocławiu. Przewodniczącą jury i współautorem koncepcji konkursu jest dr Magdalena Daszkiewicz z Katedry Badań Marketingowych.

Konkurs jest efektywnym narzędziem edukacyjnym. Łączy w sobie rozwijanie umiejętności w obszarze analiz społeczno-gospodarczych i wiedzy statystycznej oraz umożliwia nabycie umiejętności tworzenia przekazów medialnych w różnych konwencjach, zwiększenie wiedzy o podstawowych technikach marketingowych, a także rozwój umiejętności prezentowania wyników pracy na forum, z uwzględnieniem znajomości zasad medialnego savoir-vivre’u. Kampania może pozytywnie wpłynąć na postrzeganie województwa dolnośląskiego jako regionu atrakcyjnego do życia, w tym sposób postrzegania jego przez osoby młode.

Ogłoszenie wyników 24 lutego.