Impakt Dolny Śląsk – kwartalnik Think Tanku UEW

Zapraszamy do lektury przeglądu „Impakt Dolny Śląsk” – publikacji Think Tanku Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.
Kwartalnik powstał we współpracy z inQUBE Uniwersytecki Inkubator Przedsiębiorczości

Temat numeru: Ekonomiczne kompetencje i wiedza dla cyfrowego rozwoju w odbudowie kraju

Publikacja do pobrania na stronie.

O przeglądzie „Impakt Dolny Śląsk”

Impakt Dolny Śląsk jest kwartalnikiem Think Tanku Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu funkcjonującego pod tą samą nazwą, adresowanym zarówno do jednostek publicznych, jak i środowiska dolnośląskiego biznesu oraz wszystkich odbiorów zainteresowanych społeczno-gospodarczym rozwojem Dolnego Śląska.

Celem czasopisma jest diagnozowanie wyzwań i dostarczanie aktualnych analiz o szczególnym znaczeniu dla społeczeństwa Wrocławia, Dolnego Śląska i Polski, na podstawie wyników badań naukowych prowadzonych w Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu, a także inicjowanie dyskusji na tematy gospodarcze oraz kreowanie rozwiązań w obszarze transferu wiedzy pomiędzy sektorem nauki, jednostkami publicznymi i przedsiębiorstwami.

Autorami publikacji są zarówno pracownicy Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, jak i przedstawiciele środowiska biznesu, samorządu lub dziennikarze specjalizujący się w tematyce gospodarczej.

Czasopismo ukazuje się w języku polskim.

W  numerze:

• Cyfrowa transformacja umożliwia rozwój
  • Zarządzenie wartością dla klienta w kontekście cyfrowego rozwoju
  • Nowa rzeczywistość woła o nowe kompetencje
  • Strategia Rozwoju Sudety 2030 jako narzędzie rozwoju cyfrowego południowej i zachodniej części Dolnego Śląska
  • Czwarta rewolucja przemysłowa wymaga kształcenia talentów
  • Centrum Inteligentnych Systemów Zarządzania – odpowiedź na cyfrowego wyzwania dla biznesu
  • Centrum Symulacji Procesów Biznesowych
  • Blockchain i kryptoaktywa. Technologia przyszłości czy chwilowa moda?
  • Rebranding – (moja) strategiczna zmiana
  • Projekt Level 4.0. Digital Innovation Hub.
  • Perspektywy dalszego rozwoju cyfryzacji w Unii Europejskiej
  • Instrumenty finansowego wsparcia dla rozwiązań cyfrowych na Dolnym Śląsku