Realizujemy projekt w ramach programu Bon na Innowacje

Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu zrealizuje dla biznesu prace B+R z zakresu zastosowania sztucznej inteligencji w zarządzaniu.

Zespół Centrum Inteligentnych Systemów Zarządzania Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu pod kierunkiem Dyrektora dr. hab. Marcina Hernesa, prof. UE,  wykona prace badawczo-rozwojowe polegające na opracowaniu innowacyjnego systemu informatycznego zarządzania produkcją maszyn i urządzeń wykorzystującego sztuczną inteligencję, na rzecz przedsiębiorcy Instytut28 Anna Wolny. Projekt potrwa 18 miesięcy i realizowany będzie w ramach programu Bon na Innowacje finansowanego przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości, a jego wartość netto wyniesie 399 999.60 zł.

„Usprawnianie procesów zarządzania dzięki zastosowaniu sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego to jedno z wyzwań tzw. przemysłu czwartej generacji, a jednocześnie coraz silniejszy trend ‒ wyjaśnia Prof. Marcin Hernes ‒ przedsiębiorstwa decydują się na te rozwiązania, żeby w perspektywie kilku lat utrzymać pozycję lidera w swojej branży. Jako Centrum Inteligentnych Systemów Zarządzania prowadzimy współpracę badawczą i rozwojową pomiędzy uczelniami i przedsiębiorstwami z kraju i zagranicy właśnie w tym obszarze”.

Głównymi wykonawcami projektu będą: dr inż. Piotr Tutak (Katedra Technologii Informacyjnych) oraz mgr Aleksandra Markowska (Katedra Zarządzania Procesami). Od strony organizacyjnej umowę koordynuje Centrum Transferu Wiedzy i Innowacji oraz Komercjalizacji w inQUBE Uniwersyteckim Inkubatorze Przedsiębiorczości.