Zapraszamy na kolejną edycję Akademii Kina Światowego

Studenci naszej Uczelni na mocy zawartego porozumienia mogą uczestniczyć w zajęciach realizowanych w ramach Akademii Kina Światowego. Zajęcia mają status przedmiotu fakultatywnego objętego punktacją ECTS (3 punkty za semestr). Do zapisów na zajęcia zapraszani są studenci wszystkich Wydziałów naszej Uczelni.

aks_21_plansza_plazma

Akademii Kina Światowego skierowana jest do studentów, jak również do innych miłośników kina, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę o filmie. Podczas rozpoczynającego się semestru uczestnicy zajęć będą mogli przyjrzeć się między innymi drodze, którą przeszło kino amerykańskie od złotej ery Hollywood do kina kontestacji (kultowa Mechaniczna pomarańcza Stanleya Kubricka), skupiając się również na przemianach kina gatunkowego. Wykładowcy omawiając najbardziej skonwencjonalizowane gatunki, takie jak musical czy western, nie ograniczą się jednak do filmów z epoki, gdyż w programie jest również współczesne kino, a w tym La La Land Damiena Chazelle’a i Nienawistna ósemka Quentina Tarantino. Ponadto będą odniesienia do neorealizmu (przez pryzmat twórczości braci Dardenne), modernizmu i neomodernizmu oraz do kina autorskiego. Wykłady, poprzedzające pokazy filmów, poprowadzą wybitni filmoznawcy z różnych ośrodków akademickich w Polsce.

Zapisy prowadzone są za pośrednictwem strony internetowej Kina Nowe Horyzonty. Rozpoczną się one 13 września 2021.
Szczegółowe informacje na temat Akademii Kina Światowego i jej programu znajdują się na stronie: https://www.kinonh.pl/art.s?id=2390

Pierwsze zajęcia odbędą się 12 października 2021.

Zajęcia odbywają się we wtorki o godzinie 17:00 w Kinie Nowe Horyzonty.
Cena karnetu za semestr: 200 zł
Bilety na pojedynczy pokaz filmowy wraz z wykładem: 22 zł

Osoba kontaktowa: dr hab. Magdalena Sobocińska, prof. UEW; Katedra Badań Marketingowych (magdalena.sobocinska@ue.wroc.pl )