Olimpiada Przedsiębiorczości finiszuje już po raz 16

11 marca opublikowane zostały wyniki eliminacji okręgowych XVI edycji Olimpiady Przedsiębiorczości. 1 kwietnia czekają uczestników eliminacje centralne i dzień później ogłoszenie wyników.

op

Olimpiada Przedsiębiorczości jest wspólną inicjatywą Fundacji Promocji i Akredytacji Kierunków Ekonomicznych oraz pięciu największych polskich uczelni ekonomicznych - Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz Uniwersytetów Ekonomicznych w Katowicach, Krakowie, Poznaniu i we Wrocławiu. Organizowana od 2005 r., zyskała już status jednej z największych olimpiad przedmiotowych w kraju. Jej partnerami głównymi są: Narodowy Bank Polski oraz Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności. Wsparcia udziela także Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Najważniejszymi celami olimpiady jest zwiększenie zainteresowania uczniów tematyką ekonomii, przedsiębiorczości, psychologii i etyki biznesu, a co za tym idzie, wzrost wiedzy ekonomicznej w społeczeństwie i umiejętności analitycznych zjawisk społeczno-gospodarczych zachodzących w świecie. Każda edycja Olimpiady ma hasło przewodnie, tegoroczne brzmi: biznes w uwarunkowaniach zrównoważonego rozwoju.

Olimpiada jest adresowana do uczniów liceów ogólnokształcących i techników. Zawodników, których liczba waha się od piętnastu do dwudziestu tysięcy wystawia blisko tysiąc szkół. Eliminacje składają się trzech etapów: szkolnego, okręgowego i centralnego i polegają na rozwiązywaniu przygotowanych przez specjalny zespół. Pośród nagród dla finalistów i zwycięzców znajdują się ułatwienia podczas rekrutacji na studia, aż do przyjęcia na uczelnię z pominięciem procedury.