Badanie „Wpływ epidemii wirusa SARS-CoV-2 na zdrowie psychiczne populacji”

Zespół badaczy z Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich prowadzi ogólnopolskie badanie stanu zdrowia psychicznego studentów w sytuacji przedłużającej się pandemii i zdalnego realizowania studiów. Badanie jest prowadzone ujednoliconą metodologią stworzoną przez World Mental Health Survey Consortium przy Uniwersytecie Harvarda i jest monitorowane przez WHO, za pośrednictwem platformy Qualtrics. Niniejsze badanie uzyskało akceptację Komisji Bioetycznej Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu.

Szczegółowa informacja nt. badania (cele, procedura, metody) znajduje się tutaj.