Senatorowie dokonali wyboru przewodniczącego Rady Uczelni

21 stycznia 2021 roku, na posiedzeniu Senatu Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, Senatorowie dokonali wyboru przewodniczącego Rady Uczelni. Został nim ponownie Piotr Krupa, radca prawny, absolwent Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Wrocławskiego. W latach 1997-2004 był wspólnikiem w spółce cywilnej „Kuźnicki i Krupa”. Współzałożyciel, a od 2003 roku prezes zarządu Grupy KRUK, która działa na rynkach międzynarodowych (m.in. w Czechach, Niemczech czy Hiszpanii).
Do zadań Rady Uczelni należy między innymi: opiniowanie projektu strategii uczelni, opiniowanie projektu statutu, monitorowanie gospodarki finansowej i zarządzania uczelnią, wskazywanie kandydatów na rektora.
Nowemu przewodniczącemu gratulujemy i życzymy owocnej pracy na rzecz naszej Uczelni.