Pozytywna ocena raportu UEW przez EUA

Centrum Współpracy Międzynarodowej UEW ma wielką przyjemność poinformować społeczność akademicką uczelni o pozytywnej ocenie Raportu o postępach wdrażania zmian na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu, który został przygotowany przez CWM dla Europejskiego Stowarzyszenia Uniwersytetów (European University Association - EUA) w grudniu 2020 roku.

15 stycznia 2021 roku na ręce Rektora UEW prof. Andrzeja Kalety nadeszło z Genewy pismo potwierdzające pozytywną ocenę  Raportu. Prof. Tatiana Volkova, przewodnicząca Komitetu Sterującego pisze w nim m.in.: Postęp poczyniony przez UEW w ciągu ostatnich dwóch lat jest imponujący i ewidentny, tym bardziej w świetle kryzysu pandemicznego, który wstrząsnął uczelniami na całym świecie. Wraz z nową misją uczelni, różnymi zmianami strukturalnymi, utworzeniem Forum Strategicznego Rektora 3.0 i utworzeniem nowych centrów kompetencyjnych, UEW wyszedł nawet poza niektóre zalecenia zawarte w raporcie i zainwestował dużo czasu i wysiłku w stworzenie kierunku rozwoju na przyszłość.
Inne osiągnięcia, o których warto wspomnieć, to nowy system okresowych ocen pracowników, konceptualizacja nowego systemu IQA dla edukacji lub inwestycje w wysiłki badawcze uniwersytetu."

Zespół pracowników Centrum Współpracy Międzynarodowej odpowiedzialny za przygotowanie Raportu o postępach wdrażania zmian na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu raz jeszcze bardzo dziękuje wszystkim, którzy dostarczyli dane niezbędne do jego powstania.