Nasz ekspert dr hab. Patrycja Klimas

Dr hab. Patrycja Klimas z Katedry Zaawansowanych Badań w Zarządzaniu Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu została zaproszona do udziału w pracach powołanego przez Prezydenta Miasta Katowice Marcina Krupę zespołu roboczego, odpowiedzialnego za przygotowanie przedsięwzięcia pn. Dzielnica Nowych Technologii – Katowicki Hub Gamingowo-Technologiczny w charakterze eksperta zewnętrznego.

Ideą HUB-u jest stworzenie meta-ekosystemu integrującego ekosystem biznesu, ekosystem innowacji  i ekosystem przedsiębiorczości. Koncepcja zakłada ścisłą współpracę z Uczelniami w zakresie prowadzenia badań naukowych oraz kształcenia i szkolenia przyszłych jak i obecnych kadr dla szeroko rozumianego gamingu tj. gamedev’u i e-sportu.
Głównymi sygnatariuszami listu intencyjnego na rzecz utworzenia Huba Gamingowo-Technologicznego byli Prezydent RP Andrzej Duda oraz Prezydent Miasta Katowice Marcin Krupa.
Link do strony z uroczystości podpisania listu intencyjnego

Zaproszenie dr hab. Patrycji Klimas do udziału w pracach Zespołu roboczego jest efektem kilkuletnich badań prowadzonych w wielu grantach w rodzimej branży gier.

Na zdjęciu dr hab. Patrycja Klimas w siedzibie CD Projekt S.A. (w ramach badań terenowych)
patrycja_klimas