UEW gościł rektorów uczelni ekonomicznych

Doroczne spotkanie Konferencji Rektorów Uczelni Ekonomicznych (KRUE) odbyło się na UEW w inQube Uniwersyteckim Inkubatorze Przedsiębiorczości UEW.
thumbnail_img_20210703_120753_2__1_
Przedmiotem posiedzenia obok spraw bieżących były strategiczne problemy funkcjonowania uczelni ekonomicznych, w tym m.in.:
  • organizacja kształcenia w nowym roku akademickim,
  • funkcjonowanie uczelni w okresie wychodzenia z pandemii,
  • przygotowania do ewaluacji jakości działalności naukowej,
  • strategie uczelni, kierunki zmian.

Obradom przewodniczył prof. dr hab. Maciej Żukowski – Rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, przewodniczący KRUE. W spotkaniu udział wzięli: wiceprzewodniczący KRUE – Rektor Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, dr hab. Piotr Wachowiak; Rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, prof. dr hab. Inż. Celina M. Olszak; Rektor Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, prof. dr hab. Andrzej Kaleta; Rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, dr hab. Stanisław Mazur.

25 czerwca 2021 roku Rektorzy KRUE wydali również oświadczenie dotyczące kształcenia w semestrze zimowym w roku akademickim 2021/2022. Zgodnie z nim w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie, Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach, Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie, Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu i Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu zajęcia na studiach w semestrze zimowym 2021/2022 będą się odbywać całkowicie lub częściowo na terenie uczelni.