Jeleniogórskie spotkanie wiceministra edukacji i nauki Wojciecha Murdzka z władzami UEW

W mijającym tygodniu w Jeleniej Górze, na zaproszenie senatora Krzysztofa Mroza, gościł wiceminister edukacji i nauki Wojciech Murdzek odpowiedzialny za szkolnictwo wyższe. Minister odwiedził wszystkie działające w Jeleniej Górze wyższe uczelnie.

2021.06.08_-_jg,_murdzek

Wizytę w Jeleniej Górze wiceminister rozpoczął od spotkania z Rektorem UEW prof. dr hab. Andrzejem Kaletą oraz Dziekanem Filii UEW dr hab. Elżbietą Sobczak w siedzibie jeleniogórskiej Filii Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

O wizycie informował Portal 24jgora.pl

Dla rozwoju Jeleniej Góry kluczowe jest, by młodzi ludzie wybierali jeleniogórskie uczelnie i wiązali swoją przyszłość z miastem. Serdecznie zachęcam wszystkich do korzystania z oferty edukacyjnej proponowanej tu, na miejscu. Jest ona bardzo szeroka i każdy kandydat na studia powinien znaleźć kierunek, który zapewni mu dobre miejsce pracy w przyszłości – powiedział senator Krzysztof Mróz.

Podczas swojej wizyty wiceminister Wojciech Murdzek mówił także o jednym z założeń Krajowego Planu Odbudowy mówiącego o powstaniu sieci Branżowych Centrów Umiejętności. W ramach zapewnienia współpracy biznesu z edukacją zawodową na wszystkich poziomach rząd zaplanował stworzenie 120 tego typu placówek, Mają się one stać ośrodkami kształcenia, szkolenia i egzaminowania, działającymi przy szkołach prowadzących kształcenie zawodowe lub centrach kształcenia zawodowego, dostępnymi dla uczniów, studentów, pracowników branż i innych osób uczących się. Ich rola ma polegać m.in. na analizie rynku pracy, kształceniu praktycznym młodzieży, ale też podnoszeniu kompetencji i przekwalifikowaniu osób dorosłych czy doradztwie zawodowym. „Na pewno będę zabiegał by jedno z takich centr znalazło się w Jeleniej Górze” – zadeklarował senator Krzysztof Mróz.

Cały materiał prasowy