UEW w chmurze Microsoftu

Projekt „Uczelnia w Chmurze Microsoft” zrzesza szkoły wyższe stawiające i wykorzystujące w nauce, edukacji i codziennej administracji najnowsze technologie cyfrowe. Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu jest kolejną uczelnią w kraju przyjętą do tego ekskluzywnego grona.

Są dwa podstawowe kryteria, które należy spełnić, aby dołączyć do grupy liderów:

cem_5181
  • Co najmniej 60 proc. studentów, wykładowców i pracowników w swojej codziennej pracy korzysta z usług Office 365, w szczególności z aplikacji Microsoft Teams, OneNote czy Forms.
  • Studenci i pracownicy mają zapewniony szeroki dostęp do technologii Microsoft, a oprogramowanie jest udostępnione do użytku prywatnego z możliwością jego aktualizacji do najnowszej wersji na urządzeniach domowych.
Korzystając z narzędzi chmury obliczeniowej uczelnia uzyskuje wiele korzyści: usprawnia procesy naukowo-dydaktyczne oraz bieżące zarządzanie administracyjne, rozwija kompetencje cyfrowe wszystkich pracowników uczelni, zwiększa bezpieczeństwo danych.
Z analiz branżowych wynika, że do 2030 roku 77% studentów będzie potrzebowało nowych umiejętności technologicznych oraz, że do 2022 roku na rynku pojawi się 6,2 mln stanowisk wymagających znajomości   technologii chmurowych. Studenci UEW będą gotowi
sprostać tym wyzwaniom.
Zdjęcie: Nagrodę odebrali: Rektor Andrzej Kaleta, Kanclerz Magdalena Janowicz, Prorektor Bartłomiej Nita