Iwona Czeszejko laureatką konkursu fabryki Mercedes-Benz

Iwona Czeszejko, studentka gospodarki przestrzennej na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu, zdobyła pierwszą nagrodę w konkursie architektonicznym fabryki Mercedes-Benz w Jaworze.

Zadanie polegało na opracowaniu koncepcji przestrzenno-architektonicznej dwóch placów przy bramie głównej fabryki silników i baterii w Jaworze na Dolnym Śląsku.

„To było duże wyzwanie, zwłaszcza czasowe, bo konkurs zbiegł się z końcem roku, kiedy na uczelni robi się już gorąco i powoli trzeba myśleć o sesji. Cieszę się, że w projekcie udało mi się ująć filozofię Mercedes-Benz i że zostało to docenione. Takie nagrody zawsze motywują”, powiedziała laureatka Iwona Czeszejko.

Wcześniej Czeszejko uczestniczyła w pierwszej edycji programu Wirtualne Laboratorium Przestrzeni.