Nauka języka polskiego w Ukraina Cafe

Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu wraz z Soroptymist International Klub Wratislavia organizuje i realizuje darmowe zajęcia języka polskiego dla kobiet z Ukrainy.

Zajęcia odbywają się w Ukraina Cafe – przestrzeni przygotowanej specjalnie na potrzeby ukraińskich studentów, ich rodzin i bliskich. Kurs rozpoczął się 29 marca 2022 roku i trwać będzie przez osiem tygodni. Rekrutacja na zajęcia została już zamknięta, zgłosiło się dwadzieścia kobiet. Przygotowane zostały niezbędne materiały dydaktyczne, książki oraz ćwiczenia. Organizatorom zależy na tym, by uczestniczkom zapewnić komfort oraz poczucie bezpieczeństwa, dać możliwość swobodnego zadawania pytań, rozwoju i nauki. Panie mogą zabierać ze sobą swoje dzieci, dla których utworzony został specjalny kącik z grami, zabawkami, słodkim poczęstunkiem.

Zajęcia prowadzone są przez lektorkę Monika Suder oraz osobę wspierającą Magdalenę Komosę.

Uczestniczki kursu powitał Rektor Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, prof. Andrzej Kaleta oraz Ałła Witwicka-Dudek, dyrektorka Centrum Współpracy z Biznesem.

slezak