Relacja z 76. inauguracji roku akademickiego

6 października 2022 roku uroczyście rozpoczęliśmy siedemdziesiąty szósty rok akademicki na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu.

Uroczystość 76. inauguracji roku akademickiego na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu otworzył i poprowadził Jego Magnificencja Rektor Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu prof. dr hab. Andrzej Kaleta.

inauguracja2022

Na widowni auli Centrum Kształcenia Ustawicznego zasiedli goście, m.in. Dyrektor Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej we Wrocławiu Jacek Wasik, Wojewoda Dolnośląski Jarosław Obremski i Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego Marcin Krzyżanowski. W imieniu administracji miasta pojawili się także Wiceprezydenci Wrocławia Renata Granowska i Sebastian Lorenc.

inauguracja2022

Na uroczystość licznie przybyli także przedstawiciele świata nauki: profesorowie honorowi UEW, rektorzy i prorektorzy uczelni z całego kraju, dziekani, przedstawiciele Rady Uczelni i pracownicy Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu. Studentów reprezentował Przewodniczący Samorządu Studentów.

Rektor wręczył najlepszym absolwentom okolicznościowe dyplomy. Wyróżnieni zostali: Michał Gonsior, Maëlle Jourdan i Dominik Tatrzański (studia I stopnia) oraz Wiktoria Bazak, Artem Koblyk, Maksymilian Krzyżanowski, Oliwia Majer i Robert Żurek (studia II stopnia).

inauguracja ue 2022

Rektor przyznał także wyróżnienie dla pracownika Uczelni za szczególne zaangażowanie w sprawy dydaktyki. Otrzymała je dr hab. inż. Maja Kiba-Janiak, prof. UEW za wkład w rozwój programu EMBA na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu zwieńczony sukcesem akredytacji AMBA.

inauguracja ue 2022

Nowy rok akademicki rozpoczął wykład inauguracyjny „Zarządzanie przedsiębiorstwem pod presją niepewności i zmienności”, który przygotowała i wygłosiła Prezes Grupy LUX MED Anna Rulkiewicz.

Uroczystość uświetnił występ chóru UEW Ars Cantandi pod batutą Anny Grabowskiej-Borys.

Uczelnia otrzymała także liczne listy i gratulacje od przedstawicieli świata polityki, działaczy samorządowych, środowisk akademickich i instytucji gospodarczych.

Poniżej prezentujemy nadesłane listy:

Marszałek Sejmu RP – Elżbieta Witek

Sekretarz Stanu – Minister Wojciech Kolarski

list premiera mateusza morawieckiego do ue

List z Komisji Europejskiej od Mariy Gabriel List z Komisji Europejskiej od Mariy Gabriel
Przewodniczący Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich – prof. dr hab. inż. Arkadiusz Mężyk
Przewodniczący Kolegium Rektorów Uczelni Wrocławia i Opola – prof. dr hab. Krystian Kiełb
Rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach – prof. dr hab. inż. Celina M. Olszak
Rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie – dr hab. Stanisław Mazur
Rektor Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu – prof. dr hab. Maciej Żukowski

Rektor Politechniki Wrocławskiej – prof. Arkadiusz Wójs
Politechnika Opolska