UEW na Wrocławskim Salonie Maturzystów 2022

Za nami wrocławski Salon Maturzystów 2022 – wydarzenie z cyklu organizowanego przez portal Perspektywy w czternastu miastach akademickich. Na miejscu obecni byli specjaliści i specjalistki z Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu oraz samorządu studenckiego UEW, którzy wspólnie przedstawili naszą Uczelnię z najlepszej perspektywy.

Tegoroczna edycja Salonu Maturzystów to pierwsze stacjonarne wydarzenia od początku pandemii COVID –19 w 2019 roku. Spotkania odbywają się przez cały wrzesień w czternastu miastach Polski, w tym m.in. w Warszawie, Łodzi, Gdańsku, Poznaniu i we Wrocławiu.

Spotkania organizowane przez portal Perspektywy cieszą się ogromną popularnością wśród przyszłych kandydatek i kandydatów na studia, którzy mają za sobą nauczanie zdalne i ograniczone możliwości udziału w dniach otwartych na uczelniach wyższych i innych wydarzenia tego typu.

Edycja wrocławska, która odbyła się w dniach 13 - 14 września br. zgromadziła ponad siedem tysięcy przyszłorocznych maturzystów i maturzystek z Dolnego Śląska i była doskonałą okazją do zaprezentowania Uczelni osobom, które już niedługo staną przed decyzją o wyborze uczelni i kierunku studiów.

Wrocławski Salon Maturzystów 2022 z perspektywy UEW

Stanowisko UEW cieszyło się dużą popularnością, o czym świadczy 1500 rozdanych informatorów. Osoby odwiedzające pytały o ofertę edukacyjną, proces rekrutacji i warunki studiowania na naszej Uczelni, a także korzystały z nietypowej atrakcji, przygotowanej z myślą o młodzieży, czyli z automatów do gier retro, takich jak Tetris.

Salon Maturzystów 2022

Wykład rekrutacyjny wygłosiła Katarzyna Wołowiec z UEW, kierowniczka Sekcji ds. Relacji z Otoczeniem. Na Stanowisku UEW Uczelnię reprezentowały specjalistki i specjaliści z Centrum Promocji, osoby z samorządu studentów UEW, a także Rektor, prof. dr hab. Andrzej Kaleta, który także pojawił się na Wrocławskim Salonie Maturzystów.

Salon Maturzystów 2022

Przy okazji tego wydarzenia Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu odwiedzili przedstawiciele Perspektyw, którzy wręczyli nagrodę Rankingu Szkół Wyższych dla kierunku Logistyka Rektorowi naszej Uczelni.

Chcemy, aby nasza Uczelnia była rozpoznawalna i przyciągała kandydatów i kandydatki z całej Polski, dlatego planujemy pojawiać się na kolejnych wydarzeniach tego typu, które odbędą się marcu i kwietniu przyszłego roku.